Vynáška dětí pod Sněžku již 10. 6. 2017

Srdečně zveme všechny akční rodiče, prarodiče, bratry i sestry, na sobotu 10. června 2017 se startem v 10:00 na třetí ročník Vynášky dětí pod Sněžku.
Vynést si svou ratolest až na horskou farmu Růžohorky bude dozajista pěkná dřina!
Přijďte poměřit Vaše síly s ostatními a vyzkoušet si zároveň staré nosičské řemeslo na vlastní kůži.
Zátěž nese každý nosič takovou, jakou si doma vykrmil.
Trasa Vynášky dětí je cca 3,25 km dlouhá a překonáte tak převýšení 550 metrů.
Cílem je dosáhnout i s Vaším nákladem horské farmy na Růžohorkách.
Čas není rozhodující, důležité je dosáhnout cíle, ale do tmy na Vás čekat nebudeme!
Předpokládaná časová náročnost výstupu je cca 1,5hodiny, dle zdatnosti nosiče.
Trasa bude vedena z Velké Úpy, https://mapy.cz/s/nZTj.
cestou horských nosičů, kde mohou naši nosiči stoupat po obnovené původní trase, kudy sto let vynášeli nosiči náklady na Sněžku. Trasa je vybavena informačními panely, odpočívadly včetně zvýšených podpěr pro položení krosny na zádech nosičů. Tedy značenou cestou přes Portášky na horskou farmu Růžohorky, kde je možné se občerstvit na horské farmě, která nabízí speciality domácí výroby.
Dále je možné pokračovat na vrchol Sněžky, nikoliv v rámci akce a organizované skupiny, ale každý jednotlivě sám za sebe.
Cesta zpět je možná stejnou trasou v opačném směru, nebo pokračujeme po zelené turistické značce z Růžohorek do Pece pod Sněžkou a zpět do Velké Úpy na start Vynášky cca 8,3km viz.  přiložená mapa https://mapy.cz/s/nZTF. Další alternativou pro méně zdatné nosiče je možnost využití lanové dráhy z Růžové hory zpět do Pece pod Sněžkou a pěšky do Velké Úpy na start Vynášky cca 9,3km viz. přiložená mapa https://mapy.cz/s/nZUb.
Přijďte si společně s námi pro nevšední zážitek! Prožít s rodinou den v pohybu na čerstvém vzduchu, trošku se zapotit, ale hlavně se pobavit!
Tak neváhej a registruj se na Vynášku dětí ještě dnes!
Více informací o Vynášce dětí a registrace ZDE.